SRT-Endu II

Anna arvosana sarjalle!
Sending
User Review
4 (1 vote)
Sarjan nimi: SRT-Endu II
Sarjan alkamispäivämäärä: 14.2.2016
Sarjan päättymispäivämäärä: 14.8.2016
Sarjan kesto: 183 päivää
Sarjaa jäljellä: 0 päivää
Kilpailujen määrä: 8 kilpailua
Sarjan aikakausi: Kahdeksas aikakausi (kilpailut 1-5) ja yhdeksäs aikakausi (kilpailut 6-8)

Tietoa sarjasta:
SRT-Endu II oli 26. SRT:n järjestämä sarja. Tässä sarjassa ajettiin 8 kilpailua puolen vuoden ajan helmikuun keskivaiheilta elokuun keskivaiheille. Sarjan kilpailut ajettiin joka kolmas sunnuntai, paitsi silloin, jos oli Formulasarjan kilpailu sinä sunnuntaina. Silloin SRT-Endu II:n kisa siirtyi vähintään viikolla eteenpäin. Sarjan loppuvaiheilla vielä Assemblyt siirsivät sarjakisoja yhden viikon eteenpäin.

Tämä sarja on nimensä mukaisesti SRT-Endun seuraaja. Tällä kertaa kuitenkin päätettiin tehdä hieman parannuksia tähän sarjaan. Ensiksi, ainoastaan konekuskit saivat ajaa. Toiseksi, tuuli säilyettiin, mutta nopeutta kyllä rajoitettiin melkoisesti. Pisteytys pysyi samana, mutta nopeimmasta kierroksesta sai nyt myös pisteitä ja jos kilpailussa jaettiin moninkertaiset pisteet, myös siitä (ja paalupaikasta) sai pisteitä moninkertaisesti. Lisäksi, /ai-komentoa pystyi nyt käyttämään ja lämmittelyn pituus tiputettiin 30 minuutista 15 minuuttiin.

Miksi otin tämän sarjan?
SRT-Endu tuntui sellaiselta sarjalta, että potentiaalia meni hukkaan sen ihmispelaajamaisuuden ja tuulen vuoksi. Siksi halusin antaa SRT-Endulle uuden mahdollisuuden, mutta niin, että korjaisin siinä alkuperäisessä sarjassa olleet ongelmat.


Linkkejä sarjasta:

Sarjan kilpailut:

Kisan numero: Päivämäärä: Rataympäristö: Rata: Auto(t): Kierrokset: Varikkopysähdykset: Voittaja: Erikoissäännöt:
Kisa 1: 14.2.2016 Blackwood GP Track Reverse FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 2 tuntia 0 varikkopysähdystä Dadu Tuuli oli 24-39km/h.
Kisa 2: 6.3.2016 Kyoto Ring GP Long Reverse FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 4 tuntia 0 varikkopysähdystä Tankslacno Kisassa jaettiin kaksinkertaiset pisteet. Tuuli oli 4-19km/h.
Kisa 3: 27.3.2016 South City Chicane Route FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 2 tuntia 0 varikkopysähdystä Teppari Tuuli oli 24-39km/h.
Kisa 4: 24.4.2016 Westhill International FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 2 tuntia 0 varikkopysähdystä Dadu Tuuli oli 24-39km/h.
Kisa 5: 22.5.2016 Rockingham International Long FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 4 tuntia 0 varikkopysähdystä Tankslacno Kisassa jaettiin kaksinkertaiset pisteet. Tuuli oli 4-19km/h.
Kisa 6: 26.6.2016 Kyoto Ring National Reverse FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 2 tuntia 0 varikkopysähdystä Jarppe Tuuli oli vähintään 40km/h.
Kisa 7: 17.7.2016 Fern Bay Black Reverse FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 2 tuntia 0 varikkopysähdystä Dadu Tuuli oli 4-19km/h.
Kisa 8: 14.8.2016 Aston Grand Prix FXO GTR, XR GTR ja FZ50 GTR 6 tuntia 0 varikkopysähdystä Dadu Kisassa jaettiin kolminkertaiset pisteet. Tuuli oli 24-39km/h.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sarjan pisteet:

0 kommentteja artikkelissa “SRT-Endu II”

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *